Національно-патріотичне виховання

Мовний флешмоб "Дзвенить струмком рідна мова"

Вітаємо, шановні освітяни! На освітній онлайн-платформі Learning Passport з’явилися нові курси з української та ромської мов. Ці матеріали можуть стати у нагоді до Дня рідної мови, що відзначається 21 лютого.

У розділі «Українська мова» розміщено два курси: Говоримо українською. Веселі друзі Трикутя, Квадрик і Кружко розкажуть дошкільнятам й учням початкової школи, як уникати помилок, говорячи українською. Лаконічні уроки української мови. Курс створено Христиною Яремою, авторкою курсу української мови на освітній платформі «Всеукраїнська школа онлайн». Він висвітлює ключові теми з української мови для учнів 5-11 класів. У розділі «Національні меншини» розміщено: Освітні мультфільми ромською мовою для дошкільнят та учнів початкової школи. Мультфільми озвучено декількома діалектами ромської мови та мають субтитри українською. Читанка ромською мовою «Читай та пиши ромською!». Учні молодших класів знайдуть у ній ромську абетку, цікаві казки з аудіофайлами, вірші, кросворди. Абетка має чудові ілюстрації, усі тексти дублюються українською. Отримати доступ до матеріалів можна, пройшовши попередню авторизацію на платформі Learning Passport. З повагою ЮНІСЕФ Україна

Дізнайтесь більше про ЮНІСЕФ

Пам'яті Героїв Небесної Сотні

20 лютого вшановуємо пам’ять про тих, хто загинув за гідну справу!

День єднання 16 лютого

Сьогодні в Україні вперше відзначають День єднання. Відповідний Указ № 53/2022 опублікований на сайті глави держави. Цього дня колектив ліцею підняв національний прапор на будівлі закладу та о 10.00 разом проспівали Державний Гімн України. Зі святом!

Акція #УКРАЇНАЄДИНА. Декламує авторський вірш учениця 8-А класу та президент Ліцею №9 Сурядна МАРИНА

До Дня Героїв Небесної Сотні

Прев’ю Вдячні ГНС Прев’ю
ГНС Портрети Друк Договори. Дозволи ГНС
Ролик Характери Гідності 2022

«Допоки пам'ять в серці не згасає»

Онлайн-марафон "Пам'ять поколінь", присвячений 78-річчю визволення Мелітополя

Інформаційний дайджест "Час згадати та вшанувати імена героїв-визволителів Мелітополя"

Віртуальна екскурсія до Мелітопольського Краєзнавчого музею "Мелітополь в роки німецько-радянської війни 1941-1943 рр. Історія німецько-радянської війни в пам'ятниках нашого міста".

13 жовтня в Ліцеї № 9 відбулися онлайн – заходи щодо відзначення Дня захисників та захисниць України у 2021 році!

"ЖИВА ПАМ'ЯТЬ! #БабинЯр #ЧервонаТочка. 29–30 вересня виповнилося 80 років, відколи у Бабиному Яру в Києві були вбиті перші жертви нацистської політики винищення – майже 34 тисячі київських євреїв. В ці поминальні дні педагогічний та учнівський колектив ліцею долучився до визначення цієї пам'ятної дати "

Проєкт «Музейний десант».

У рамках Меморандуму про співпрацю та партнерство між Мелітопольським міським краєзнавчим музеєм та управлінням освіти Мелітопольської міської ради Запорізької області в Ліцеї № 9 відбувся історико – краєзнавчий лекторій «Пам'ять на тлі історії: до 80-х роковин злочину. Бабий Яр» Братською могилою і символом Голокосту в Україні став Бабин Яр. З вересня 1941 року до кінця вересня 1943-го він був місцем регулярних розстрілів і захоронень, які проводили органи нацистської поліції безпеки та айзантцгрупи СД разом із військовою та цивільною владою Києва. Жертвами нацистів стали євреї, роми, українські націоналісти, військовополонені, пацієнти київської психіатричної лікарні та інші національні чи соціальні групи, яких окупанти вважали ворогами або ж "просто зайвими". Бабин Яр – це некрополь для більше ніж 100 000 цивільних громадян та військовополонених. Ліцеїсти 9-11 класів розширили свої знання з історії України та рідного краю, до їхньої уваги було представлено відеоматеріали, історичні документи. У класних кімнатах в цей день було оформлено символічні «камені спотикання» зі свічками пам’яті та представлено буклети з інформацією з навчально-методичних матеріалів з історії Бабиного Яру - "Бабин Яр: пам’ять на тлі історії".: https://uinp.gov.ua/public/elektronni-vydannya/babyn-yar-pamyat-na-tli-istoriyi

План заходів з національно-патріотичного виховання на 2021/2022 н.р.

"З нагоди Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу 18травня, пропонуємо Перегляд кінофільму «Хайтарма» (6-11кл.)"

"Рій Ліцею № 9 "Непереможні", "Козацький звитяг" - човниковий біг, стрибки з місця, метання гранати"

"9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні"

"Дзвони чорнобиля"

Відеопрезентація ліцею №9 до 35 річчя Чорнобильської катастрофи